Co najmniej 2 462 przedstawicieli kampanii głosowania na „nie”, podczas referendum na temat zmian konstytucyjnych w Turcji, zostało zatrzymanych a 453 trafiło do więzienia w czasie 85-dniowej kampanii.

Jak wynika z ostatnich doniesień prokurdyjskiej Demokratycznej Partii Ludowej (HDP), ostatnie dwa miesiące to „totalne naruszenie zasad demokratycznych w całym kraju”.

Pakiet reform konstytucyjnych, prowadzący do przejścia Turcji do systemu prezydenckiego, został zaakceptowany przez 51,4% głosujących w niedzielnym referendum.

Podczas głosowania, niektórzy obywatele wkładali swoje głosy do oznakowanych kopert, podczas gdy inni przynosili ze sobą swoje koperty, do czego zachęcały niektóre partie opozycyjne oraz potencjalnie głosujący na „nie”, aby mieć pewność co do ważności głosów.

W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek przez Komisję Wyborczą stwierdzono, że koperty, które obywatele przynieśli z zewnątrz pochodziły od Komisji i są autentyczne. Wywołało to demonstracje na obszarze całego kraju.

Źródło: https://turkeypurge.com/2462-no-campaigners-detained-453-jailed-in-85-days-hdp

Previous Article Co najmniej 18 Niemców zatrzymanych w Turcji od czasu próby puczu
Next Article Okrutny plan reżimu Erdogana został ujawniony

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *