Emerytowany oficer policji o inicjałach M. K., który odbywał karę pozbawienia wolności w więzieniu Silivri, 2 lutego zemdlał i upadłszy na podłogę połamał kość szczęki. Nie przeprowadzono od razu zabiegu, mimo że specjaliści ostrzegali o możliwych konsekwencjach.

Chorujący na nadciśnienie pacjent miał następnie zszytą szczękę, lecz gdy dwa dni po wypadku został przebadany w państwowym szpitalu Ok Meydanı w Stambule, okazało się, że górna, lewa część szczęki jest przemieszczona.

W czasie gdy pacjent miał trudności z mówieniem i jedzeniem, szpital przez 11 dni odmawiał mu operacji, twierdząc, że w szpitalu nie ma już wolnych miejsc dla odbywających karę więzienia pacjentów.

Eksperci osteopatii powiedzieli tureckim mediom, że aresztowany mężczyzna może mieć trwałe kłopoty z mową, ponieważ kości mogą się krzywo zrosnąć z powodu opóźnionego zabiegu.

Previous Article Turecki rząd w ciągu ostatniego miesiąca zatrzymał 80 osób prowadzących kampanię głosowania na „nie” w nadchodzącym referendum
Next Article Niezadowolonym z dotychczasowego postępowania Erdoğan mówi, że wykładowcy powinni także zapłacić za swoje czyny

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *