Co najmniej 18 osób narodowości niemieckiej zatrzymano w Turcji od czasu nieudanej próby puczu, która miała miejsce podczas zeszłorocznego lata a część z nich wciąż jest za kratkami – poinformował w sobotę niemiecki dziennik Bild.

Jak wynika z doniesień, 5 z 18 obywateli Niemiec, którzy zostali zatrzymani w efekcie próby puczu, wciąż nie wyszło na wolność. Bild poinformował również, że część z tymczasowo zatrzymanych posiada podwójne obywatelstwo.

Jednym z niemiecko-tureckich obywateli zatrzymanych tymczasowo jest dziennikarz Die Welt, Deniz Yücel, który w areszcie przebywa od końca lutego.

Co najmniej 17 obywateli Niemiec w Turcji nie może opuści kraju, jak podaje dziennik.

Bild oparł swoje doniesienia na odpowiedzi niemieckiego rządu na pytanie parlamentarne deputowanego partii Zielonych, Özcana Mutlu, który jest tureckiego pochodzenia.

Mutlu powiedział dziennikowi, że można sobie wyobrazić, że mogą być ‘kolejne przypadki’ takich aresztowań, czy zakazów podróżowania za granicę.

Ponadto poprosił niemiecki rząd o wszelkie możliwe działania, mające na celu „ochronić niemieckich obywateli przed odwetem i widzimisię tureckich władz.”

Źródło: https://turkeypurge.com/at-least-18-germans-detained-in-turkey-since-failed-coup-attempt

Previous Article Turecki sąd skazał fotoreportera na karę pozbawienia wolności za „podburzanie do protestów podczas referendum”
Next Article 2 462 przedstawicieli kampanii głosowania na „nie” zatrzymanych, 453 w więzieniu, w ciągu ostatnich 3 miesięcy

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *