Prezydent Turcji wniósł skargę przeciwko francuskiemu badaczowi politycznemu Philippe Moreau Defargesowi z powodu jego komentarzy nawołujących do zabójstwa Erdoğana.

Wypowiadając się w sobotę dla francuskiego nadawcy BFM na temat referendum przeprowadzonego w Turcji 16 kwietnia, Defarges powiedział, że z powodu obiekcji ze strony grup opozycyjnych w związku z wynikiem tureckiego referendum, które dało Erdoğanowi większą władzę, pozostały dwie możliwości: albo wojna domowa, albo zabójstwo Erdoğana.

Kiedy gospodarz programu powiedział, że morderstwo nie może spotkać się z legitymizacją nawet w przypadku politycznego kryzysu, Defarges powiedział: „Co robi się z niesprawiedliwymi przywódcami od wieków, od czasów Imperium Rzymskiego? To samo istnieje w wielkich religiach. To istotna debata.”

Gdy komentarze Defargesa wywołały szeroką krytykę wśród Turków, zarówno we Francji, jak i w Turcji, komentator sceny politycznej opublikował za pośrednictwem Twittera oświadczenie i przeprosił.

Jednakże prawnik Erdoğana, Hüseyin Aydın, wniósł w poniedziałek skargę przeciwko Defargesowi do Prokuratury w Ankarze pod zarzutem próby morderstwa oraz ataku na prezydenta.

Źródło: https://turkeypurge.com/erdogan-files-complaint-against-french-researcher-over-assassination-remarks

Previous Article Felietonista nakłania rząd do zlikwidowania głównej partii opozycyjnej
Next Article Turecki sąd skazał fotoreportera na karę pozbawienia wolności za „podburzanie do protestów podczas referendum”

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *