Ciężarna kobieta, która została aresztowana wraz z mężem w dzielnicy Izmiru Buca przysłała następującą relację do Turkey Purge:

Osiem osób w cywilu wtargnęło do naszego mieszkania o 6:30 rano po natarczywym dzwonieniu do drzwi. Jeden z nich czekał przy wejściu do budynku mieszkalnego z bronią w ręku. Kolejny czekał przed naszymi drzwiami. Sześciu innych szybko weszło do naszego mieszkania, aby przeprowadzić przeszukanie. Ciągle pytali nas o komputery i tablety żądając ich oddania krzycząc, że „jeśli je ukrywamy zostaniemy uznani winnymi.” Ciągle o nie pytali mimo, że powiedzieliśmy im, że w naszym domu nie mamy żadnych komputerów i tabletów. Jak tylko weszli do naszego mieszkania zabrali nam nasze telefony komórkowe.

Poprosiliśmy ich, aby pozwolili nam się odpowiednio ubrać, ale odmówili. Powiedziałam im, że za 10 dni będę rodziła i że przez dwa ostatnie dni przebywałam w szpitalu z powodu krwawienia. Nie chcieli tego słuchać. Zabrali nas na komisariat nie pozwalając nam wziąć ze sobą naszego śpiącego 6-letniego syna.

Byliśmy przetrzymywani w areszcie do 18:30 bez wody i jedzenia. Ponieważ jestem w ciąży miałam trudności z oddychaniem, ale nie pozwolili nam nawet otworzyć okna.

Na posterunku nadal wypytywali nas o nasze komputery mimo, że powiedzieliśmy im, że nie mamy żadnych komputerów. Nie mogliśmy ich przekonać. Aby nas jeszcze bardziej dręczyć mówili nam blisko do ucha, „gdybyśmy mogli, strzelilibyśmy wam w głowę, ale…” Naciskali również na nas mówiąc: „Po prostu dajcie nam kilka nazwisk i wypuścimy was na wolność. W przeciwnym razie, będzie wam trudno ją odzyskać.”

Po przesłuchaniu w komisariacie zabrali mego męża skutego kajdankami radiowozem do szpitala na badania. Rozmawiali między sobą o mnie, mówiąc „zostawcie ją, niech się smaży we własnym sosie.” Po tym zwoniono mnie. Wróciłam sama do domu ze szpitala przy którym mnie wypuścili. Zabrali mego męża.

Previous Article Inżynier nuklearny z przeszczepioną nerką aresztowany na podstawie anonimowej skargi
Next Article Biurokrata zostaje aresztowany pod zarzutem zamachu stanu, żona wskazuje na prorządowy projekt budowlany

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *