Anonimowy użytkownik Twittera, publikujący historie naruszeń praw człowieka w Turcji, poinformował w sobotę, że policja w Ankarze czekała w szpitalu, by zatrzymać kobietę, która przechodzi chemioterapię.

Mevhibe Altıntaş – nauczycielka cierpiąca na białaczkę – jest w trakcie leczenia w Szpitalu Pamięci w Ankarze, jednak policja poinformowała, że kobieta ma zostać zabrana do prowincji Aksaray w ramach śledztwa. Nie podano żadnej przyczyny planowanego zatrzymania.

Udostępniając tę poruszającą historię na Twitterze, deputowany Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) – Mahmut Tanal – powiedział, że w świetle prawa podejrzani mogą być przesłuchiwani nawet w domu bez konieczności zabrania na komendę policji. Namawiał przedstawicieli władz, by przyjęli bardziej ludzkie podejście w takiej sytuacji.

W międzyczasie mąż kobiety, szkolny pracownik administracyjny, powiedział, że zablokowane zostały ich konta bankowe oraz że obydwoje zostali zwolnieni ze swych posad w państwowych szkołach.

Jak donosi portal informacyjny Haberdar, nakazy aresztowania zostały wystawione zarówno dla Mevhibe Altıntaş, jak i dla jej męża.

„Od 7 miesięcy żyliśmy w oddzielnych miejscach” – relacjonuje mąż, który nie chce się ujawniać i wskazuje, że ukrywa się przed policją.

Jak informuje oświadczenie ministra pracy z 10 stycznia, ponad 135 000 osób, w tym tysiące żołnierzy, stało się przedmiotem czystek za ich rzeczywiste bądź domniemane powiązania z Ruchem Gülena od czasu próby zamachu stanu. Na dzień 1 lutego 89 775 osób było zatrzymanych bez postawienia zarzutów a dodatkowo 43 885 było zatrzymanych tymczasowo z powodu rzekomych powiązań z Ruchem.

Previous Article 33 biznesmenów i nauczycieli zatrzymano w 18 prowincjach za używanie ByLock-a
Next Article Obywatel Turcji zatrzymany za posiadanie banknotu o wartości 1$ został uwolniony po udowodnieniu swej niewinności

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *