26-letni nauczyciel popełnia samobójstwo z powodu zwolnienia z pracy

0

Selim Gündoğdu – 26-letni mieszkaniec Samsunu – został znaleziony powieszony na drzewie przed swoim domem 19 listopada – poinformowały media, twierdząc, że borykał się z problemami natury psychicznej po tym, jak został zwolniony z pracy w związku z prowadzonymi przez rząd czystkami po zeszłorocznym puczu.

Absolwent Czarnomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Trabzonie pracował jako nauczyciel w Erzurum do czasu, kiedy zwolniono go z pracy na mocy rządowego dekretu. Powróciwszy do rodzinnego miasta, Gündoğdu rozpoczął pracę w niewielkim sklepie całodobowym w Samsunie.

Przyjaciele oraz rodzina twierdzą, że Gündoğdu cierpiał na depresję, a media dodają, że przed śmiercią rzuciła go narzeczona.

„26-letni nauczyciel… Stracił pracę na mocy dekretu. Zaczął pracować jako sprzedawca w sklepie, aby wiązać koniec z końcem. Wszyscy przyjaciele odwrócili się od niego. Nie mógł sobie poradzić z tym, co go spotkało, więc popełnił samobójstwo. Historia Selima Gündoğdu dobiegła końca w ten sposób” – takimi słowami wyrazili się uczestnicy stambulskiego protestu przeciwko popuczowym zwolnieniom.

Około 150 000 osób straciło pracę, wobec blisko 130 000 toczyło się postępowanie, a 60 000 tymczasowo aresztowano w ramach rządowego ataku od lata 2016 roku.

Dotychczas samobójstwo popełniło blisko 40 osób, które były objęte popuczowymi czystkami – bądź członkowie ich rodzin – zarówno w kwestii utraty pracy, jak i aresztowań.

Źródło: https://turkeypurge.com/26-year-old-teacher-kills-removed-job-report

Leave A Reply

Your email address will not be published.