520 dzieci aresztowanych matek dorasta w więzieniu a Turcja świętuje Dzień Dziecka

0 0

W czasie, gdy Turcja świętuje 97. rocznicę powstania tureckiego parlamentu oraz Dzień Niepodległości i Dzień Dziecka 23 kwietnia, co najmniej 520 dzieci wraz ze swoimi uwięzionymi matkami było pozbawionych prawa do uczczenia tego dnia, bowiem są zmuszone dorastać w więzieniu.

Jak wynika z ostatnich doniesień Ministerstwa Sprawiedliwości, ponad 6 000 kobiet jest przetrzymywanych w placówkach więziennych, co stanowi około 9% łącznej liczby osób przebywających w tureckich więzieniach.

Łącznie 2 258 z nich jest matkami, zaś 520 kobiet jest zmuszonych do wychowywania swoich dzieci w wieku do 6 lat w więzieniu.

„Polowanie na czarownice” rozpoczęte przez turecki rząd w następstwie próby puczu 15 lipca ubiegłego roku, wymierzone w ludzi związanych z Ruchem Gülena, nie przyniosło żadnych skutków poza wywołaniem kolejnych dramatów matek i ich dzieci.

23 kwietnia, w dniu rocznicy powstania tureckiego parlamentu oraz Święta Niepodległości i Dziecka, co najmniej 520 dzieci żyje w więzieniach z matkami na terytorium całej Turcji.

Pierwszy turecki parlament, Wielkie Zgromadzenie Narodowe Turcji (TBMM), spotkał się po raz pierwszy w Ankarze w 1920 roku podczas Wojny o Niepodległość, aby położyć fundamenty pod niepodległą, świecką i nowoczesną republikę.

Uwaga na dzieciach w dniu 23 kwietnia skupiła się po tym, jak Mustafa Kemal Atatürk, założyciel nowoczesnej Turcji oraz pierwszy mówca przed TBMM, zadedykował ten dzień dzieciom, jako przyszłości narodu.

Źródło: https://turkeypurge.com/520-children-of-imprisoned-mothers-grow-up-in-jail-yet-turkey-celebrates-childrens-day

Leave A Reply

Your email address will not be published.