Anonimowa informacja

0 0

Córka lekarza pracującego w szpitalu publicznym w Turcji:

„We wczesnych godzinach rannych grupa policjantów wtargnęła do naszego domu i zatrzymała mego ojca. Przez 4 dni był on przetrzymywany, a naszej rodzinie odmówiono podania jakiejkolwiek informacji na temat miejsca jego pobytu. Później dowiedzieliśmy się ze zdjęć w mediach społecznościowych, że podczas zatrzymania ojciec został poważnie pobity.

W kraju, gdzie wolność prasy i informacji została obalona, w mediach przekazywano liczne kłamstwa, które w rzeczywistości nie miały nic wspólnego z moim ojcem. Robili wszystko, aby uniemożliwić nam wynajęcie prawnika. Gdy członkowie izby adwokackiej unikali zajęcia się tą sprawą, zmuszeni byliśmy zatrudnić prawnika niezrzeszonego. Jego zmusili do porzucenia sprawy i zadbali o to by przydzielono nam kogoś z izby adwokackiej spełniającego ich upodobania.

Nowi prawnicy nie zwracali uwagi na swoich klientów. Nie powiedzieli nam, gdzie znajdował się mój ojciec, starali się zatuszować sprawę mówiąc, że być może przebywa w komisariacie prowncji. Moja matka nie została wpuszczona do posterunku policji, a prawnik nie dostarczył rodzinie informacji o tym czy ojciec jeszcze żyje.

Następnie prawnik skierował moją matkę do innego urzędu, gdzie powiedziano jej, że tam go również nie ma. Później mówiono, że może on być w więzieniu, ale mojej rodzinie nie pozwolono na odwiedziny. Skonfiskowano dobra ludziom, którzy zostali poddani tym samym procesom co moja rodzina. Cem Kucuk, dziennikarz prorządowej grupy medialnej Star, napisał otwarcie, że nasz pozew przeciw tym nielegalnym działaniom zostałby zignorowany.

W więzieniu aresztowani są zmuszeni do przebywania w pomieszczeniach, w których ledwo mogą oddychać a spać tylko na zmianę. Echo dochodzące z więziennych siłowni niesie krzyki torturowanych. Wszystkie powszechne normy prawa zostały w kraju zaszufladkowane, a ludzie poprzez tortury zmuszani są do popełniania przestępstw. (Informowało o tym Amnesty International).

Turcja odrzuciła utworzenie międzynarodowej komisji śledczej w celu zbadania próby zamachu i skandalicznych przypadków łamania praw człowieka.

Egzekucje wykonywane obecnie w tureckich więzieniach są ukazywane jako samobójstwa. Liczba osób zamordowanych w więzieniu za pomocą tortur stale rośnie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.