Autystyczny chłopiec dokonuje samookaleczenia, aby wyrazić swój smutek po zatrzymaniu jego ojca w Malezji

0

10-letni autystyczny syn Ihsana Aslana, tureckiego biznesmena, którego zatrzymano w ubiegłym tygodniu w Malezji, dokonał samookaleczenia, aby wyrazić swój ból po zatrzymaniu ojca – 8 maja poinformowała prasę matka chłopca, Ainnurul Aisyah Yunos.

Nie będąc w stanie mówić, Rafael kilkukrotnie uderza się w twarz oraz w swoje ręce, aby znieść nieobecność ojca – powiedziała Yunos podczas konferencji prasowej. Para ma jeszcze dwójkę dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

Aslan został aresztowany 2 maja wraz z Turgayem Karamanem  – dyrektorem szkoły Time International School w mieście Ipoh, w związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Zaledwie 2 dni po tym zdarzeniu, zatrzymany pod tym samym zarzutem został İsmet Özçelik, rektor uniwersytetu również zlokalizowanego w Malezji. Turecka państwowa agencja prasowa Anatolia doniosła, że 3 zatrzymanych ma powiązania z Ruchem Gülena, który rząd oskarża o zorganizowanie próby puczu 15 lipca 2016 roku.

Rząd w Ankarze już wcześniej prosił inne rządy, aby zajęły się zwolennikami Gülena na terytoriach swoich państw.

„Obawiam się, że mój mąż może zostać deportowany do Turcji bez przeprowadzenia sprawiedliwego procesu w Malezji” – dodała Yunos.

Amnesty International rozpoczęła 5 maja kampanię na rzecz uwolnienia obywateli Turcji, prosząc ludzi o nadsyłanie wniosków do malezyjskich władz, aby nie podejmowały decyzji o ekstradycji zatrzymanych.

„Zachodzą również obawy, że istnieje ryzyko ich torturowania lub innego rodzaju nieodpowiedniego traktowania, niesprawiedliwego procesu, czy poważnych naruszeń praw człowieka, w przypadku ich powrotu do Turcji.” – stwierdziła organizacja Amnesty International, mówiąc jednym głosem z Human Rights Watch oraz Biurem Praw Człowieka ONZ dla Azji Południowowschodniej.

Źródło: https://turkeypurge.com/autistic-child-injures-self-to-express-grief-after-father-detained-in-malaysia-wife

Leave A Reply

Your email address will not be published.