Co najmniej 18 Niemców zatrzymanych w Turcji od czasu próby puczu

0 0

Co najmniej 18 osób narodowości niemieckiej zatrzymano w Turcji od czasu nieudanej próby puczu, która miała miejsce podczas zeszłorocznego lata a część z nich wciąż jest za kratkami – poinformował w sobotę niemiecki dziennik Bild.

Jak wynika z doniesień, 5 z 18 obywateli Niemiec, którzy zostali zatrzymani w efekcie próby puczu, wciąż nie wyszło na wolność. Bild poinformował również, że część z tymczasowo zatrzymanych posiada podwójne obywatelstwo.

Jednym z niemiecko-tureckich obywateli zatrzymanych tymczasowo jest dziennikarz Die Welt, Deniz Yücel, który w areszcie przebywa od końca lutego.

Co najmniej 17 obywateli Niemiec w Turcji nie może opuści kraju, jak podaje dziennik.

Bild oparł swoje doniesienia na odpowiedzi niemieckiego rządu na pytanie parlamentarne deputowanego partii Zielonych, Özcana Mutlu, który jest tureckiego pochodzenia.

Mutlu powiedział dziennikowi, że można sobie wyobrazić, że mogą być ‘kolejne przypadki’ takich aresztowań, czy zakazów podróżowania za granicę.

Ponadto poprosił niemiecki rząd o wszelkie możliwe działania, mające na celu „ochronić niemieckich obywateli przed odwetem i widzimisię tureckich władz.”

Źródło: https://turkeypurge.com/at-least-18-germans-detained-in-turkey-since-failed-coup-attempt

Leave A Reply

Your email address will not be published.