Erdoğan wnosi skargę przeciwko francuskiemu badaczowi za komentarze o morderstwie

0 0

Prezydent Turcji wniósł skargę przeciwko francuskiemu badaczowi politycznemu Philippe Moreau Defargesowi z powodu jego komentarzy nawołujących do zabójstwa Erdoğana.

Wypowiadając się w sobotę dla francuskiego nadawcy BFM na temat referendum przeprowadzonego w Turcji 16 kwietnia, Defarges powiedział, że z powodu obiekcji ze strony grup opozycyjnych w związku z wynikiem tureckiego referendum, które dało Erdoğanowi większą władzę, pozostały dwie możliwości: albo wojna domowa, albo zabójstwo Erdoğana.

Kiedy gospodarz programu powiedział, że morderstwo nie może spotkać się z legitymizacją nawet w przypadku politycznego kryzysu, Defarges powiedział: „Co robi się z niesprawiedliwymi przywódcami od wieków, od czasów Imperium Rzymskiego? To samo istnieje w wielkich religiach. To istotna debata.”

Gdy komentarze Defargesa wywołały szeroką krytykę wśród Turków, zarówno we Francji, jak i w Turcji, komentator sceny politycznej opublikował za pośrednictwem Twittera oświadczenie i przeprosił.

Jednakże prawnik Erdoğana, Hüseyin Aydın, wniósł w poniedziałek skargę przeciwko Defargesowi do Prokuratury w Ankarze pod zarzutem próby morderstwa oraz ataku na prezydenta.

Źródło: https://turkeypurge.com/erdogan-files-complaint-against-french-researcher-over-assassination-remarks

Leave A Reply

Your email address will not be published.