Holandia akceptuje 73% wniosków o azyl od obywateli Turcji

0

Holandia zaakceptowała 73% wniosków o azyl złożonych przez obywateli Turcji w tym kraju w następstwie nieudanej próby puczu w Turcji w lipcu 2016 roku – wynika z informacji wyemitowanych przez publicznego nadawcę holenderskiego NOS.

NOS w swym materiale bazował na danych Holenderskiego Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa oraz poinformował, że jest wielu zwolenników Ruchu Gülena – około 500 osób – pośród obywateli Turcji, którzy wnosili o azyl w Holandii.

Próba przewrotu wojskowego w Turcji 15 lipca 2016 roku pochłonęła życie 249 osób a ponad tysiąc innych zostało rannych. Bezpośrednio po puczu rząd Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) wraz z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem winą obarczył Ruch Gülena, który zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu w sprawę.

Ponad 50 000 osób trafiło w Turcji do więzienia z powodu rzekomych powiązań z Ruchem Gülena, podczas gdy tysiące innych uciekło za granicę w poszukiwaniu azylu w innych państwach.

NOS poinformował również, że 70% Syryjczyków oraz 65% Erytrejczyków, którzy również składali wnioski, otrzymało azyl w Holandii.

Holenderskie Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa wyjaśniło, że Syryjczycy i Erytrejczycy, których wnioski zostały odrzucone, przybyli do kraju za pośrednictwem innego kraju Unii Europejskiej.

Regulacja Unii Europejskiej z 2013 roku, zwana Trzecią Regulacją Dublińską wymaga od poszukujących azylu złożenia wniosku w pierwszym państwie członkowskim Unii Europejskiej, do którego przybyli.

Źródło: https://turkeypurge.com/netherlands-accepts-73-percent-asylum-applications-turkish-citizens-report

Leave A Reply

Your email address will not be published.