Kobieta zatrzymana w Walentynki podczas odwiedzin przebywającego w więzieniu męża

0 0

Kobieta o inicjałach İ. A. O. została zatrzymana, gdy w dniu Św. Walentego przybyła do więzienia w Trabzonie, by odwiedzić swego męża, który trafił do więzienia wcześniej w ramach prowadzonego przez rząd „polowania na czarownice” po zeszłorocznym puczu.

Sześcioletni syn pary został pod opieką krewnych a kobietę aresztowano natychmiast po orzeczeniu sądu.

Jak informują tureckie media, mężczyzna był przedstawicielem lokalnego wydania gazety Zaman w Trabzonie, dopóki nie została ona zamknięta przez rząd po wydarzeniach 15 lipca.

Powszechną praktyką stały się działania tureckiej policji, która łapie podejrzanych, gdy odwiedzają oni swe rodziny w więzieniach. 23 stycznia do więzienia trafiła również Ayfer Yavuz wraz ze swoim czteroipółmiesięcznym dzieckiem, gdy przyjechała do więzienia w Karsie, aby odwiedzić męża.

Turcja doświadczyła próby zamachu stanu 15 lipca 2016 roku, w wyniku której śmierć poniosło 240 osób a ponad 1000 innych zostało rannych. Bezpośrednio po puczu, rząd partii AKP wraz z prezydentem Erdoğanem obarczył winą Ruch Gülena, inspirowany myślą mieszkającego w Stanach Zjednoczonych tureckiego uczonego islamu, Fethullaha Gülena. Ruch zaprzecza oskarżeniom.

Od czasu próby puczu ponad 128 000 osób straciło pracę z powodu ich rzeczywistych bądź domniemanych powiązań z Ruchem Gülena podczas gdy 91 650 zatrzymano a 45 000 aresztowano.

Leave A Reply

Your email address will not be published.