Lokalne biuro Amnesty International otwiera wystawę fotograficzną dla wsparcia „Uciszonych Głosów” Turcji

0

Lokalne biuro Amnesty International w brytyjskim Kirklees otworzyło 29 września wystawę fotograficzną w geście solidarności z tymi, których głosy uciszyła Turcja.
„Ławy miejskiego kościoła będą zajęte przez zdjęcia i informacje związane z tureckimi dziennikarzami, którzy zostali zatrzymani w ramach popuczowych czystek” – informuje ogłoszenie Amnesty International.
W ogłoszeniu widnieje również informacja: „Chcemy, aby ludzie przyszli do kościoła, aby zobaczyli zdjęcia i pomogli poprzez napisanie krótkich wiadomości wyrażających wsparcie dla zatrzymanych dziennikarzy na jednym z czterech rodzajów naszych pocztówek. My wyślemy je w ich imieniu.”
Wystawa otwarta dla zwiedzających w kościele Huddersfield Parish pomiędzy 29 a 30 września przedstawiała zdjęcia tureckich dziennikarzy i obrońców praw człowieka przebywających w więzieniu, jak również tych, którzy musieli emigrować i nie mogą wrócić do domu w obawie przed wystawionymi przeciwko nim nakazami zatrzymania.
Turcja aresztowała co najmniej 302 dziennikarzy od czasu ubiegłorocznego puczu, dzięki któremu rząd rozszerzył stosowanie zarzutów terrorystycznych w okresie stanu wyjątkowego. Obecnie w tureckich więzieniach przebywa 185 z tych dziennikarzy, podczas gdy pozostała część została zwolniona do czasu procesu.
Źródło: https://turkeypurge.com/local-amnesty-office-launches-photo-exhibition-to-support-turkeys-silenced-voices

Leave A Reply

Your email address will not be published.