Matka wraz z nowonarodzonym dzieckiem zatrzymana podczas odwiedzin męża w więzieniu

0 0

Ayfer Yavuz, której mąż został zatrzymany podczas rządowego „polowania na czarownice” wśród członków Ruchu Gülena w następstwie lipcowej próby zamachu stanu, trafiła do więzienia wraz z czteroipółletnim dzieckiem, gdy 23 stycznia przyjechała do więzienia w Karsie, by odwiedzić swego męża.

Jak informuje portal informacyjny TR724, Ayfer Yavuz przyleciała do Karsu z Muğli razem z teściem, czteroletnią córką oraz czteroipółletnim dzieckiem, by odwiedzić męża – Emre Yavuza – który jeszcze nie widział swego potomka.

Gdy kobieta dotarła do więzienia w Karsie, w którym przebywa jej mąż, oficerowie żandarmerii zatrzymali ją po tym, jak system skanowania siatkówki oka wykrył, że wystawiono wobec niej nakaz zatrzymania.

Zanim lokalny sąd karny zdążył postawić zarzuty, Ayfer Yavuz trafiła do więzienia typu T w Karsie.

W następstwie odwołania od decyzji, złożonego przez teścia kobiety, Hüseyina Yavuza, które zostało odrzucone, nowonarodzone dziecko zostało w więzieniu z matką, podczas gdy 4-letnia córka wróciła z dziadkiem do Muğli.

Dotychczas doniesiono o wielu przypadkach ludzkich tragedii spowodowanych rządowym „polowaniem na czarownice” wymierzonym w Ruch Gülena, oskarżany przez rząd Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) wraz z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem o przeprowadzenie nieudanego puczu.

Turcja doświadczyła próby wojskowego przewrotu 15 lipca 2016 roku, w wyniku której 240 osób straciło życie a ponad tysiąc innych zostało rannych. Bezpośrednio po puczu, rząd AKP wraz z Erdoğanem obarczył winą Ruch Gülena, którego zwolennicy inspirują się myślą tureckiego, muzułmańskiego myśliciela – Fethullaha Gülena. Ruch zaprzecza oskarżeniom.

Jak informuje oświadczenie ministra pracy z 10 stycznia, od czasu próby zamachu stanu, ponad 135 000 osób, w tym tysiące członków armii, stało się obiektem czystek z powodu ich rzeczywistych bądź domniemanych powiązań z Ruchem Gülena. Na dzień 1 lutego 89 775 osób przebywało w areszcie bez postawionych zarzutów a dodatkowo 43 885 osoby były zatrzymane tymczasowo z powodu ich rzekomych powiązań z Ruchem.

Artykuł pierwotnie ukazał się na Turkish Minute, 12 lutego, https://www.turkishminute.com/2017/02/13/mother-infant-imprisoned-trying-visit-husband/?utm_content=buffera37cf&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Leave A Reply

Your email address will not be published.