Mężczyzna został aresztowany w Eskişehir za znieważenie Erdoğana w mediach społecznościowych

1 0

Jeden z czterech zatrzymanych w ostatnim czasie w prowincji Eskişehir pod zarzutem zniewagi prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana za pośrednictwem mediów społecznościowych został aresztowany w poniedziałek.

Podczas gdy dwóch zatrzymanych zwolniono bez postawienia zarzutów, trzeci z nich został uwolniony pod dozorem sądowym, a czwartego aresztował sąd w Eskişehir.

Setki ludzi w Turcji zostało zatrzymanych, aresztowanych, bądź toczy się przeciwko nim śledztwo w związku z domniemanym obrażaniem Erdoğana.

Pod koniec 2016 roku, co najmniej 10 000 osób było objętych śledztwem w związku z podejrzeniami o szerzenie terrorystycznej propagandy i obrażanie przedstawicieli państwowych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w grudniu, wobec 3 710 użytkowników mediów społecznościowych toczyło się postępowanie w ciągu całej drugiej połowy 2016 roku, a 1 656 z nich aresztowano. Łącznie w 1 203 przypadkach śledztwo zakończyło się uwolnieniem za kaucją.

Źródło: https://www.turkishminute.com/2017/04/24/man-arrested-in-eskisehir-for-insulting-erdogan-on-social-media/?utm_content=buffer61181&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

1 Comment
  1. Robert says

    No cóż, w Polsce też jest karalne obrażanie Prezydenta. Jeżeli zachodzą obawy mataczenia (zatarcia śladów w internecie), to i areszt można zastosować.

Leave A Reply

Your email address will not be published.