„Niech Pani uzna swego męża za zmarłego i zacznie nowe życie” – słowa prokuratora do żony oskarżonego

0 0

Felietonista dziennika Cumhuriyet, Aydın Engin, napisał w środę, że żona jednego z zatrzymanych wysłała mu list, w którym informuje o prokuratorze, który zalecił jej uznanie męża za zmarłego, bo nigdy nie zostanie uwolniony.

Engin uważa, że mimo niskiego zainteresowania jego czytelników i znikomej ilości kliknięć na historie ofiar, postanowił ujawniać listy ofiar ostatnich czystek w Turcji, które trwają od 15 lipca.

„Niech Pani uzna swego męża za zmarłego. Nie może zostać zwolniony z więzienia. Proszę wrócić do domu rodziców i zacząć nowe życie” – miał powiedzieć prokurator kobiecie, która poprosiła o akt oskarżenia dla swego męża, obecnie tymczasowo zatrzymanego.

Na fali podjętej próby puczu 15 lipca 2016 roku, Turcja zamknęła w więzieniu ponad 40 000 ludzi pod zarzutem udziału w zamachu stanu. Przeważająca większość zatrzymanych wciąż oczekuje na akty oskarżenia, by móc poznać stawiane wobec nich zarzuty.

Pojawiają się doniesienia o złym traktowaniu i torturach stosowanych w tureckich więzieniach.

Artykuł pierwotnie ukazał się na Turkish Minute 25 stycznia, https://www.turkishminute.com/2017/01/25/prosecutor-allegedly-tells-wife-detainee-consider-husband-dead/?utm_content=buffer30934&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Leave A Reply

Your email address will not be published.