Niemiecki ekspert ds. wywiadu Erich Schmitdt: Erdoğan zaplanował próbę puczu

0

Niemiecki ekspert ds. wywiadu, Erich Schmitdt-Eenboom, podczas programu na kanale ZDF, wyjaśnił w uderzający sposób przyczyny próby puczu 15 lipca. Eenborn powiedział, że prezydent Erdoğan zaplanował próbę zamachu stanu.

Biorący udział w programie dyskusyjnym w niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF ekspert ds. wywiadu, Erich Schmitdt-Eenboom, opowiedział o kontekście próby puczu 15 lipca.

„Według analiz CIA, Erdoğan przeprowadził tak zwaną próbę puczu, aby uchronić się przed prawdziwym zamachem stanu. BND (niemiecki wywiad), CIA (amerykański wywiad) i inne zachodnie służby specjalne nie widzą jakichkolwiek przesłanek, dla których próba przewrotu miałaby być przeprowadzona przez Gülena.” – stwierdził Eenborn, mówiąc o planie Erdoğana dotyczącym próby zamachu stanu.

Na pytanie prowadzącej: „Dobrze, dlaczego zatem Erdoğan tak twierdzi?”, niemiecki specjalista opowiedział: „Dlatego, że to najprostsza droga, żeby zrobić z nich kryminalistów i zniszczyć ich”.

Erich Schmitdt-Eenborn powiedział również, że „CIA i inne służby wywiadowcze mimo wykorzystania najbardziej tajnych systemów komunikacyjnych stwierdziły – na podstawie uzyskanych informacji na temat 15 lipca – że był to rzekomy, sfabrykowany pucz”.

Oto te wyjaśnienia (wideo + przekład poniżej):

„ -Według analiz CIA, Erdoğan przeprowadził tak zwaną próbę puczu, aby uchronić się przed prawdziwym zamachem stanu.

BND (niemiecki wywiad), CIA (amerykański wywiad) i inne zachodnie służby specjalne nie widzą jakichkolwiek przesłanek, dla których próba przewrotu miałaby być przeprowadzona przez Gülena.

– Dobrze, dlaczego zatem Erdoğan tak twierdzi?

– Dlatego, że to najprostsza droga, żeby zrobić z nich kryminalistów i zniszczyć ich.

Gdy przyjrzymy się informacjom służb specjalnych, zobaczymy, że postawiony przez Erdoğana w 2014 roku pałac prezydencki jest odporny na wybuch bomby atomowej i posiada wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, w tym przed podsłuchem.

Z informacji, które udało nam się uzyskać od innych zachodnich służb specjalnych wynika, że mimo tych środków, mamy przecieki z pałacu.

CIA i inne służby wywiadowcze mimo wykorzystania najbardziej tajnych systemów komunikacyjnych stwierdziły – na podstawie uzyskanych informacji na temat 15 lipca – że był to rzekomy, sfabrykowany pucz.”

Źródło: http://aktifhaber.com/m/dunya/alman-istihbarat-uzmani-erich-schmitdt-darbe-girisimini-erdogan-planladi-h93927.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.