Oficer policji zawieszony w obowiązkach służbowych podczas stanu wyjątkowego w związku z próbą puczu popełnia samobójstwo

0

İbrahim Eski, 31-letni oficer policji, który został zawieszony w obowiązkach służbowych w związku z rzekomymi powiązaniami z Ruchem Gülena, popełnił we wtorek samobójstwo.

Krewni Eski’ego, nie mając z nim kontaktu, weszli do jego domu w Sakaryi, gdzie znaleźli go powieszonego.

Jak informują media, Eski miał zostać przywrócony do służby na początku października.

Turcja doświadczyła próby puczu 15 lipca ubiegłego roku, w wyniku której śmierć poniosło ponad 240 osób, a przeszło tysiąc innych zostało rannych. Bezpośrednio po puczu, rząd Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) wraz z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem obarczył winą Ruch Gülena.

Ruch zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu.

Turecki rząd zatrzymał ponad 126 000 osób, w tym nauczycieli, pracowników państwowych, wykładowców, sędziów, prokuratorów, biznesmenów, prawników i wielu innych za domniemane bądź rzeczywiste powiązania z Ruchem od lata 2016 roku.

Blisko 40 osób, które – lub których krewni – znalazły się pod wpływem popuczowych czystek, zarówno tracąc pracę, jak i trafiając do aresztu z powodu rzekomych powiązań z Ruchem, popełniło samobójstwo.

Źródło: https://turkeypurge.com/video-police-officer-suspended-under-post-coup-emergency-rule-commits-suicide

Leave A Reply

Your email address will not be published.