Policja złamała rękę mężczyźnie podczas zatrzymania 47 protestujących w Ankarze

0 0

Jak donosi dziennik Cumhuriyet, turecka policja zatrzymała w niedzielę 47 osób, w tym 22 kobiety w Ankarze, gdzie odbywał się protest przeciwko aresztowaniu Nuriye Gülmen i Semiha Özakçy – dwójki zwolnionych pracowników oświaty, którzy prowadzili strajk głodowy przez 137 dni.

Materiał wideo pokazuje policjantów łamiących rękę jednego z protestantów podczas próby zabrania go na przesłuchanie wraz z innymi uczestnikami protestu w Ankarze. Policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego, aby zdusić demonstrację.

Özakça i Gülmen, którzy zostali zwolnieni na mocy rządowych dekretów w następstwie próby zamachu stanu w Turcji 15 lipca ubiegłego roku, zostali aresztowani wyrokiem sądu 23 maja, w 76. dniu ich protestu głodowego.

Gülmen została zwolniona z Uniwersytetu Selçuk w Konyi za rzekome powiązania z Ruchem Gülena. Özakça był nauczycielem w szkole podstawowej we wschodniej prowincji Turcji Mardin zanim stał się ofiarą czystek w związku z powiązaniami z „organizacją terrorystyczną”.

Turcja zawiesiła bądź zwolniła przeszło 150 000 sędziów, nauczycieli, policjantów i pracowników służby cywilnej od 15 lipca ubiegłego roku w ramach „polowania na czarownice” wymierzonego w Ruch Gülena, który rząd oskarża o zorganizowanie próby puczu, czemu jego członkowie zaprzeczają.

Łącznie 7 348 osób, w tym 302 wykładowców, zostało zwolnionych z państwowych instytucji na mocy nowego rządowego dekretu, znanego jako KHK, który wszedł w życie 14 lipca bieżącego roku.

Tureckie ministerstwo sprawiedliwości ogłosiło 13 lipca, że 50 510 osób zostało aresztowanych a 169 013 stało się przedmiotem postępowań prawnych pod zarzutami związku z nieudanym puczem.

Źródło: https://turkeypurge.com/police-break-mans-arm-while-detaining-47-protesters-in-ankara

Leave A Reply

Your email address will not be published.