Prokurdyjski poseł poinformował o ciężkich torturach podczas policyjnego śledztwa

0 0

İbrahim Halil Baran, poseł Partiya Kurdistani (PAKURD), powiedział, że był torturowany podczas swego 13-dniowego zatrzymania – poinformował w sobotę portal Grihat.

Baran, który został zatrzymany 11 stycznia i aresztowany 12 dni później za szerzenie propagandy  organizacji terrorystycznej oraz znieważanie prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana, został uwolniony 11 kwietnia do czasu procesu.

„Byłem poddawany ciężkim torturom podczas 13 dni mojego zatrzymania. Przyjmuję leki oraz jestem pod opieką psychologiczną od czasu uwolnienia. Nasze zarzuty w sprawie torturowania zostały odrzucone. Nasza apelacja do wyższej instancji również została odrzucona. Moi prawnicy rozważają skargę do Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka” – poinformował Baran za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Baran poinformował, że jego brat i 16 innych osób powiązanych z PAKURD-em również przebywały w więzieniu.

Twierdząc, że toczy się przeciwko niemu jeszcze więcej spraw oraz mając świadomość dużego prawdopodobieństwa więzienia z powodu politycznej natury spraw, Baran powiedział: „Nie czuję się wystarczająco na siłach, aby opowiadać o torturach i o tym, co widziałem w więzieniu”.

Źródło: https://turkeypurge.com/pro-kurdish-party-chairman-says-heavily-tortured-in-police-custody

Leave A Reply

Your email address will not be published.