Sędziowie, którzy próbowali uwolnić dziennikarza stacji Samanyolu skazani na 10 lat więzienia

1 0

Sędziowie Metin Özçelik i Mustafa Baser, którzy w kwietniu 2015 roku bezskutecznie zdecydowali o uwolnieniu Hidayeta Karacy, redaktora obecnie zamkniętego nadawcy Samanyolu TV, zostali we wtorek skazani na 10 lat pozbawienia wolności każdy, pod zarzutem nadużycia władzy sędziowskiej.

Oskarżono ich również o członkostwo w Ruchu Gülena, który rząd obarczył winą o próbę puczu 15 lipca ubiegłego roku.

Dwaj sędziowie, przebywający w areszcie od maja 2015 roku, zostali wcześniej zawieszeni w swoich obowiązkach przez Najwyższą Radę Sędziów i Prokuratorów (HSYK).

Telewizja Samanyolu została początkowo przejęta przez rząd a następnie zamknięta na mocy dekretu w sierpniu 2016 roku na fali nieudanej próby zamachu stanu.

Karaca został zatrzymany w grudniu 2014 roku w wyniku policyjnych nalotów na dziennik Zaman oraz grupę medialną Samanyolu.

Źródło: https://turkeypurge.com/judges-who-attempted-to-release-samanyolu-journalist-sentenced-to-10-years-in-jail

1 Comment
  1. A.Zamojcin says

    Jesli kazdy, probowal zrobic to co powinien robic popie…..ny prezydent,(wytlumaczyc narodowi tureckiemu konstytucje, pisanej tylko i wylacznie na swoje wlasne potrzeby) i ktora nie ,,zostala,, akceptowana przez narod, to rte zamyka jak zawsze wszystkich przeciwstajacych sie jemu 🙁

Leave A Reply

Your email address will not be published.