Turecki rząd zakazuje tymczasowo jakiejkolwiek aktywności protestacyjnej w stołecznej Ankarze

0 0

Biuro Gubernatora Ankary ogłosiło, że zakaz zostaje nałożony na wszelką działalność protestacyjną w mieście na okres jednego miesiąca z powodu środków bezpieczeństwa.

Ogłoszenie wystosowane przez biuro gubernatora we wtorek głosi, że służby specjalne otrzymały informację sugerujące, iż pewne organizacje terrorystyczne planowały ataki w tureckiej stolicy.

Ogłoszenie informuje, że każdy rodzaj działalności protestacyjnej – w tym marsze, emisja ogłoszeń prasowych, demonstracje, stawianie namiotów i stanowisk oraz rozwieszanie banerów i plakatów – zostaje zakazany na okres 30 dni począwszy od 10 stycznia, w celu ochrony porządku publicznego.

Biuro gubernatora oparło swą decyzję na dekrecie o stanie wyjątkowym, który wprowadzono w Turcji w następstwie nieudanej próby zamachu stanu 15 lipca.

Grupy policjantów użyły w poniedziałek gazu łzawiącego, armatek wodnych oraz plastikowych kulek wobec grupy ludzi należących do organizacji społeczeństwa obywatelskiego i stowarzyszeń, która zgromadziła się przed budynkiem parlamentu, by protestować przeciwko rządowym planom wprowadzenia w Turcji systemu prezydenckiego.

Parlament zagłosował w poniedziałek za debatowaniem nad propozycją wprowadzenia wyłącznej prezydencji.

Artykuł pierwotnie ukazał się na Turkish Minute, 10 stycznia, https://www.turkishminute.com/2017/01/10/ankara-governors-office-bans-protest-activities-one-month/

Leave A Reply

Your email address will not be published.