Tureckie media prorządowe obrały za cel niemieckiego dziennikarza z powodu wywiadu z liderem opozycji

0

Mieszkający w Stambule niemiecki dziennikarz Frank Nordhausen stał się celem środowego ataku tureckich mediów prorządowych z powodu swojego wywiadu z głównym liderem opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej (CHP), Kemalem Kılıçdaroğlu.

„Witajcie drodzy internauci. Niestety jestem atakowany przez prorządowe media, ponieważ przeprowadziłem wywiad z Kemalem Kılıçdaroğlu dla magazynu Focus. Tureckie media prorządowe głoszą kłamstwa i absurdalne oskarżenia wobec mnie. Oświadczam: jestem dziennikarzem wykonującym swoją pracę. Niezależnym i krytycznym. Przypominam: moje retweety nie stanowią poparcia. Jestem krytyczny, lecz również podaję dalej na Twitterze pozytywne doniesienia na temat Erdoğana i AKP (rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju – przyp. tłum.). A także – nienawidzę terroru. Niestety dziennikarstwo głównego nurtu w Turcji osiągnęło poziom, który jest ponad wszelkimi regułami i koncepcjami tego zawodu. Wstyd.” – napisał Nordhausen w serii tweetów w czwartek.

Prorządowy dziennik Star stwierdził, że Nordhausen jest szpiegiem, który zastąpił aresztowanego niemieckiego dziennikarza Deniza Yücela. W międzyczasie dziennik Akşam o tym samym poinformował w artykule na swojej okładce, nadając tytuł: „Frankenstein”.

Nordhausen przeprowadził wywiad z Kılıçdaroğlu dla niemieckiego magazynu Focus, gdzie zapytał lidera opozycji, czy niemieccy nacjonaliści słusznie obawiają się podróżowania do Turcji, bowiem mogliby zostać aresztowani z powodu założenia nieodpowiedniego T-shirtu lub z powodu nieodpowiedniego żartu.

Kılıçdaroğlu stwierdził, że rzeczywiście taka atmosfera panuje w kraju.

W czwartek, CHP zaprzeczyło, jakoby Kılıçdaroğlu ostrzegał niemieckich turystów przed Turcją, podczas gdy Nordhausen tego samego dnia napisał na Twitterze: „Tak jak już napisałem: zgodnie z niemieckimi zasadami dziennikarstwa, wywiad został przesłany CHP i oficjalnie zaakceptowany przed publikacją.”

Źródło: https://turkeypurge.com/turkeys-pro-govt-media-target-german-journalist-over-interview-with-opposition-leader

Leave A Reply

Your email address will not be published.