Uwolniona kobieta twierdzi, że policjanci wyrwali jej włosy podczas zatrzymania

0 0

Bergül Varan – Turczynka, która została zatrzymana na krótki czas pod zarzutem terroryzmu, powiedziała, że policjanci wyrwali jej włosy.

„Wyrwali mi włosy i tańczyli do marsza Mehter” – powiedziała Varan na temat przemocy stosowanej wobec niej podczas zatrzymania.

Zatrzymana wraz z 13 innymi osobami po tym, jak antyterrorystyczny wydział policji najechał na Ośrodek Kultury İdil w Stambule, spędziła w areszcie 8 dni, po czym została zwolniona 6 czerwca.

„Byliśmy przedmiotem ciężkich tortur. Siłą wsadzili nas do radiowozu po nalocie na ośrodek kultury. Trzymali nas w środku przez 2-3 godziny. Już tam zaczęły się tortury” – twierdzi poszkodowana.

„Wyglądało, jakby przygotowywali się do tego. Wydawało się, że przygotowali jakieś nowe metody. Złapali moje włosy i wyrwali je. Wymachiwali puklem moich włosów i tańczyli do marsza Mehter. Rozrzucili moje włosy wokół. Siedzenie było pokryte moimi włosami” – powiedziała portalowi informacyjnemu Artı Gerçek.

Varan dodała, że wskutek policyjnych tortur inny zatrzymany miał pękniętą błonę bębenkową, a kolejny podbite oko.

„Przetrzymywali nas w Wydziale Antyterrorystycznym przez 8 dni, abyśmy doszli do siebie” – wyjaśniła Bergül Varan.

Organizacje praw człowieka takie, jak Amnesty International, czy Human Rights Watch, już wcześniej twierdziły, że otrzymywały wiarygodne dowody na to, że zatrzymani w Turcji po 15 lipca ubiegłego roku są obiektem pobić i tortur, w tym gwałtów.

W zeszłym miesiącu deputowany Republikańskiej Partii Ludowej (CHP), Şafak Pavey, również informował o powszechnym maltretowaniu, znieważaniu i torturowaniu przebywających w tureckich więzieniach, których część odwiedził.

Źródło: https://turkeypurge.com/newly-released-woman-says-police-tore-out-her-hair-during-detention

Leave A Reply

Your email address will not be published.