Wall Street Journal: Turcja zaproponowała 15 milionów dolarów Mike’owi Flynnowi za uprowadzenie Gülena

0

Były doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Mike Flynn oraz jego syn otrzymali propozycję 15 milionów dolarów za porwanie Fethullaha Gülena z Pensylwanii, aby nielegalnie przetransportować go do Turcji – poinformował w piątek The Wall Street Journal.
Jak informują osoby, którym znane jest spotkanie Flynna z przedstawicielami Turcji, w ramach rzekomej propozycji Mike’owi Flynnowi oraz jego syn Michaelowi zaoferowano 15 milionów dolarów za przekazanie Fethullaha Gülena w ręce tureckiego rządu.
Rozmowy pomiędzy Flynnem a reprezentantami tureckiego rządu tyczyły się „możliwości przetransportowania pana Gülena prywatnym samolotem do tureckiego więzienia na wyspie İmralı (więzienie o zaostrzonym rygorze, w którym przebywa Fethullah Öcalan, były przywódca Partii Pracujących Kurdystanu – przyp. tłum.)”.
W ramach śledztwa prowadzonego przez Roberta Muellera, agenci Federalnego Biura Śledczego FBI spytali co najmniej 4 osoby o spotkanie Klubu „21” w połowie grudnia w Nowym Jorku, gdzie pan Flynn oraz reprezentanci Turcji omawiali sprawę usunięcia Gülena.
Źródła poinformowały, że grudniowe spotkanie było poprzedzone wcześniej innym i dotyczyło tej samej kwestii. Były dyrektor CIA James Woolsey poinformował wcześniej media, że przedstawiciele tureckiego rządu spotkali się już wcześniej z Flynnem we wrześniu 2016 roku, aby wymusić ekstradycję Gülena do Turcji. „Skryty krok pod cieniem nocy, żeby ubić tego gościa” – w taki sposób Woolsey opisał ten plan, podkreślając, że wziął udział w spotkaniu na prośbę jednego z partnerów biznesowych Flynna. We wrześniowym spotkaniu wziął również udział turecki Minister Energii Berat Albayrak, na marginesie zięć Erdoğana oraz Minister Spraw Zagranicznych Turcji Mevlut Çavuşoğlu.
Wall Street Journal dodaje, że „jedna osoba mająca wiedzę na temat rzekomych dyskusji w sprawie Gülena powiedziała, że Flynn był również przygotowany do wykorzystania swoich wpływów w Białym Domu, aby przeprowadzić legalną ekstradycję żyjącego w Pensylwanii duchownego”.
Turecki rząd oskarża Fethullaha Gülena oraz jego zwolenników o przeprowadzenie 15 lipca 2016 roku próby zamachu stanu, czemu muzułmański duchowny oraz jego Ruch zdecydowanie zaprzeczają. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan wraz z rządem domagają się ekstradycji Gülena, jednak Waszyngton dał jasno do zrozumienia, że nie zrobi tego, dopóki nie zostaną dostarczone wiarygodne dowody na udział Gülena w puczu.
Źródło: https://turkeypurge.com/wsj-turkey-proposed-15-mln-flynn-son-abduct-fethullah-gulen

Leave A Reply

Your email address will not be published.