Wszczęto postępowanie wobec nauczyciela, którego uczennica użyła zwrotu „dialog międzywyznaniowy” podczas obchodów Dnia Dziecka

0 0

Postępowanie administracyjne zostało wszczęte wobec nauczyciela języka tureckiego, którego uczennica użyła zwrotu „dialog międzywyznaniowy” podczas swojego wystąpienia w Dniu Dziecka i Święta Niepodległości 23 kwietnia.

Grupa uczniów, w większości szkoły podstawowej, zgromadziła się w niedzielę na symbolicznym spotkaniu w Kancelarii Premiera, aby uczcić Dzień Dziecka.

„Przejrzystość Inicjatywy [AoC – The Alliance of Civilizations, pol. Sojusz Cywilizacji) stale wzrasta I staje się wspaniałym projektem w kontekście dzisiejszego dialogu między kulturami i religiami” – odpowiedziała jedna z uczennic na pytanie mediów.

Inicjatywa ogłoszona w 2005 roku przez ówczesnego premiera Recepa Tayyipa Erdoğana oraz jego hiszpańskiego odpowiednika – José Luisa Rodrígueza Zapatero – zobowiązywała do prowadzenia międzynarodowych działań przeciwko ekstremizmowi poprzez nawiązywanie dialogu i współpracy pomiędzy kulturami i religiami.

Jednakże z uwagi na coraz częstsze przypisywanie terminu „dialogu międzywyznaniowego” obecnie zanikającej działalności kulturowej Ruchu Gülena w Turcji i poza nią, wielu użytkowników prorządowych mediów społecznościowych uznało, że członkowie Ruchu przeniknęli do grupy obchodów 23 kwietnia.

Ruch jest obiektem rządowego „polowania na czarownice” już od 4 lat, wskutek czego wielu ludzi o rzeczywistych bądź rzekomych związkach z Ruchem trafia codziennie do aresztu.

Rząd oskarża też Ruch o zorganizowanie próby puczu 15 lipca ubiegłego roku.

W efekcie burzy wywołanej przez media społecznościowe należące do rządowych kręgów, Ministerstwo Edukacji rozpoczęło postępowanie wobec nauczyciela.

Nauczyciel poinformował, że samo sformułowanie, jak i przemowa uczennicy, zostały zaczerpnięte z oficjalnej strony internetowej Sojuszu Cywilizacji.

Źródło: https://turkeypurge.com/teacher-under-investigation-after-student-mentions-interfaith-dialogue-during-childrens-day-celebrations

Leave A Reply

Your email address will not be published.