Zwolennik Erdoğana grozi egzekucją gülenistów: Będziemy ich wieszać na masztach!

0

Ujawniono, że Menderes Obay – prorządowy sklepikarz ze Stambułu – groził podejrzanym gülenistom w swojej dzielnicy brutalnymi metodami.

Fińska telewizja państwowa YLE wyemitowała 4 stycznia materiał dokumentalny zatytułowany Pako Turkista (Wydostać się z Turcji) na temat ostatniego exodusu uchodźców z Turcji do Europy.

Ponad 50 000 osób aresztowano a 150 000 straciło pracę wskutek nieudanego puczu 2016 roku – dowiadujemy się z dokumentu.

„Strach rośnie w Turcji” – podkreśla telewizja przeprowadzając wywiady z ludźmi różnych profesji.

Na samym początku materiału można usłyszeć lokalnego sprzedawcę ze Stambułu, który grozi zwolennikom Ruchu Gülena: „Nie chcemy ich ani ich pieniędzy w dzielnicy Cengelkoy w Stambule.  Wiemy i wierzymy, że władze coś z tym zrobią. Jeśli zostawią to zadanie nam, będziemy ich karać w inny sposób. Będziemy ich karać w imię bożej sprawiedliwości. Może to dla nich nie być dobre.”

Kiedy dziennikarz YLE zapytał o znaczenie słów „kary w inny sposób”, Obay odpowiedział: „Będziemy prowadzić ich egzekucję. Będziemy ich kąpać w ich własnej krwi. Będziemy ich wieszać na masztach.”

Stambulczyk dodaje w wywiadzie: „Nigdy nie pozwolimy tej fladze dotknąć ziemi i nigdy nie pozwolimy skrzywdzić Tayyipa Erdoğana. Jeśli choćby włos spadnie z głowy Erdoğana, spalimy cały świat!”

Turecki rząd oskarża gülenistów o przeprowadzenie próby puczu 15 lipca 2015 roku, podczas gdy Ruch zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu w sprawę.

Tysiące ludzi uciekło z kraju z powodu zmasowanego „polowania na czarownice” prowadzonego przez rząd przeciwko sympatykom Ruchu. Wielu próbowało opuścić Turcję nielegalnymi drogami, bowiem rząd anulował paszporty wielu obywateli.

Źródło: https://turkeypurge.com/video-erdogan-supporter-threatens-execute-gulenists-will-hang-flagpoles

Leave A Reply

Your email address will not be published.